WhatsApp
Telefon
Yol Tarifi

Hakkımızda

Katerina Sarayı 1879 Rus işgali döneminde baltık mimari tarzında, Çar II.Nikolay tarafından Hollanda'lı mühendislere yaptınlmıştır.
Tarihi yapı Rus istilası sonrası, Cumhuriyet döneminde konak, hastane, askeri birlik binası olarak kullanılmıştır. 1980 ihtilali sonrası tamamen boşaltılan yapı 2015 yılına kadar kaderine terk edilmiş, bu süreçte özellikle bina içi fazlasıyla tahrip olmuştur.
Bu muhteşem yapı 2015 Yılında Karslı İş Adamı Kemal Erdoğdu tarafından restore edilerek Özel Belgeli Butik Otel olarak ülke ve dünya turizmirıe kazandınlmıştır. Tesiste 34 oda bulunmaktadır.
Aras Nehri'nin bir kolu olan Kars çayı kıyısında, korupark icerisinde yığma taş sistemi ile inşa edilen tarihi saray, bütün konaklama birimlerinde panoramik bir doğa manzara. sunmaktadır.
Dış mimarideki ihtişam ve gösteriş, kapı, pencere, merdiven, ortak kullanım alanlan ve konaklama birimi dekorasyon urunlerine kadar, tamamen orjinal ahşap kullanılarak iç mimariye de yansımıştır.
Çevresinde bulunan ağaçlık alandaki kuş evleri ve hayvan bannakları ile, yeşil yıldıza aday ender otellerimizden biridir.
Dört metreye yaklaşan tavan yuksekliğine sahip 1. ve 2. kat konaklama birimlerimizde ve orjinal bazalt taşı ile yapılmış olan 3. kat konaklama birimlerimizde 180 yıllık sarayda konaklamanın ayncalığını ve konforunu yaşayacaksınız.